INVESTUJTE CHYTŘE DO VAŠEHO DOMOVA,
ZATEPLENÍ STŘÍKANOU IZOLACÍ JE NA CELÝ ŽIVOT

PĚNA EXY 34 HFO

Stříkaná izolace EXY 34 HFO s uzavřenou strukturou buněk je nejlepší dostupný způsob zateplení, poskytující téměř dvojnásobný odpor oproti pěnám s otevřenou strukturou buněk.

Pěna EXY 34 HFO zabraňuje vzniku plísní, zpevňuje stavební konstrukci a řadí se do kategorie středně tvrdých pěn. Kompletně vyplní všechna (i těžce dostupná) místa, zabraňuje vzniku tepelných mostů a vytváří bezespárou izolační vrstvu.

Použití tvrdých pěn je široké – od izolování základů objektů, přes podlahy, balkóny, betonové a plechové stropy, haly až po ploché střechy domů, bytových domů a administrativních budov. Není neobvyklá ani izolace aut, obytných kontejnerů, buněk, akumulačních nádrží, houseboatů a mnoho dalších.

Zateplení dodávky pěnou EXY 34 HFO

VÝHODY STŘÍKANÉ PĚNY EXY 34 HFO

Oblast a podmínky použití: izolace základů, izolace fasád, izolace stropu, izolace podlah, izolace střech zevnitř objektu a mnoho dalšího. Pěnu EXY 34 HFO lze aplikovat od – 6˚C, tudíž je aplikace možná v průběhu celého roku.

Stříkaná PUR pěna EXY 34 HFO s uzavřenou strukturou buněk trvale drží na částech nosných konstrukcí a podkladech, které díky svým vlastnostem zpevní až trojnásobně a zároveň minimalizuje tepelné ztráty.

Mnohonásobně zvyšuje úsporu energie a vytváří stabilnější vnitřní klima domova. Pokud je pěna aplikována na základy a podlahy staveb, vytváří bezespárou vodotěsnou zábranu a dokonale izolující stavbu proti průsaku vody do základů.

Stříkaná pěnová izolace EXY 34 HFO patří mezi nejúčinnější dostupné materiály na zateplení domu disponující vynikající hodnotou součinitele tepelné vodivosti 0,027 W/M.K. Hustota stříkané pěny EXY 34 HFO je přibližně 35 KG/M3.

Uzavřená struktura pěnové izolace sestává z milionů miniaturních uzavřených buněk, což vede k vysoce efektivním izolačním vlastnostem této izolace.

Stříkaná pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk zajišťuje vysoce efektivní tepelnou a vzduchovou bariéru, vynikající odolnost vůči vodě a chemickým látkám. Další nespornou výhodou je její tuhost a pevnost.

Stříkaná PUR pěna EXY 34 HFO

SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

JAK TO FUNGUJE?

Izolace EXY 34 HFO se aplikuje stříkáním směsi, která během několika sekund 50x zvětšuje svůj objem. Tímto způsobem dokonale zaplní každou prasklinu a štěrbinu. Její výhodou je dokonalá a trvalá přilnavost ke každé stavební konstrukci.

Dokonale utěsní plášť budovy, nesmršťuje se, neprohýbá se, vrstva izolace se nemění a zůstává neporušená po celou dobu životnosti budovy, kterou zpevňuje.

Po několika minutách je pěna zcela vytvrzena a připravena k nanášení dalších vrstev – zdiva, betonu, anhydridové vrstvy při použití v podlahách, sádrokartonu nebo nátěru, čímž urychluje celý stavební proces.

Po aplikaci je pěnová izolace zdravotně nezávadná a neuvolňují se z ní žádné toxické látky. Stříkaná izolace EXY 34 HFO je vhodná pro izolaci jak interiéru, tak exteriéru díky vynikajícím izolačním vlastnostem.

Pěna EXY 34 HFO je aplikována nástřikem od 5 cm nevyžadujícím parozábranu. Stříkaná pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk generuje významné energetické úspory a je šetrná k životnímu prostředí.

MOŽNOSTI PĚN S UZAVŘENOU STRUKTUROU BUNĚK

Nejpoužívanější tvrdou pěnou v našem portfoliu je pěna EXY 34 HFO a obvyklou tloušťkou izolace touto pěnou bývá 8 až 10 cm. Již při takto nízké vrstvě dosahuje skvělých úspor na energiích.

Dalšími pěnami s uzavřenou strukturou buněk jsou EXY 45 a EXY 60. Ty jsou určené přímo na izolace pochozích plochých střech, protože svou tvrdostí dokáží výborně odolávat zatížení, které může být na střechách kladeno vůči izolaci.

Po aplikaci pěn na ploché střechy a obecně tam, kde na ně svítí přímé slunce, musí být pěna chráněna před UV zářením ochranným silikonovým nátěrem. Při udržování a obnovování tohoto ochranného nátěru je pak životnost takové izolace prakticky neomezená.

Tvrdé pěny jsou stále více a více využívaným materiálem v průmyslu, kde jsou například používány jako izolace do lednic a mrazáků, horkovodního potrubí, sendvičových panelů při stavbě halových objektů a mnoho dalšího.

Málokterý materiál na trhu nabízí tak skvělé izolační vlastnosti při nízké tloušťce jako tvrdé PUR pěny.

Za určitých podmínek lze tvrdou pěnu aplikovat i ke dřevu, záleží ale na skladbě konstrukce a vyschlosti dřeva. Nechte si s volbou materiálu poradit od profesionálů a kontaktujte nás pro nezávaznou cenovou nabídku.

KONZULTACE ZDARMA

Kontaktujte nás a sjednejte si návštěvu technikem, který by se mohl na místo realizace podívat, probral s vámi možnosti pěn, parametry, které od izolace očekáváte a samozřejmě s vámi prošel stavbu a předem vám vysvětlil co by bylo v případě vašeho zájmu o aplikaci potřeba před nástřikem připravit. Návštěva technika je zdarma a cenová nabídka je nezávazná. 

+420 737 317 529

j.hruska@strikana-penova-izolace.cz

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. 

Ochrana osobních údajů a cookies