INVESTUJTE CHYTŘE DO VAŠEHO DOMOVA,
ZATEPLENÍ STŘÍKANOU IZOLACÍ JE NA CELÝ ŽIVOT

PĚNA EXY 09

Stříkaná pěnová izolace EXY 09 s otevřenou strukturou buněk, zástupce měkkých pěn, je navržena tak, aby dýchala a propouštěla vodní páry díky svému skvělému difúznímu odporu.

Klademe u ní důraz na kvalitu, kterou prokázala již na nesčetně staveb, kde jsme jí za 13 let naší spolupráce s firmou Honter použili.

Díky své schopnosti expandovat až 150x oproti původnímu objemu dokáže vyplnit veškeré prostory krovu a vytvořit tak jednolitou vrstvu bez tepelných mostů, kudy by mohlo teplo utíkat z objektu pryč, a vytvoří tím plnohodnotnou izolaci.

Stříkaná pěna EXY 09 s otevřenou strukturou buněk do podkroví

VÝHODY STŘÍKANÉ PĚNY EXY 09

Oblast a podmínky použití: Izolace podkroví, izolace vnitřní strany střechy, izolace stropu, izolace stěn, izolace mezi krokvemi apod. Stříkanou pěnu lze aplikovat od -6˚ C, tudíž je aplikace možná v průběhu celého roku.

Pěna EXY 09 je dvousložková stříkaná izolace na vodní bázi s otevřenou strukturou buněk. Mezi její hlavní výhody patří neměnné tepelně-izolační vlastnosti, rychlá aplikace, možnost izolace i jinak velmi těžko dostupných míst a detailů.

Pěnová izolace s otevřenou strukturou buněk vyplní všechny mezery a zamezí prostupu vzduchu a vlhkosti ve stavební konstrukci. Zabraňuje vzniku plísní a při těchto všech výhodách je stříkaná pěna EXY 09 maximálně ohleduplná k životnímu prostředí a neobsahuje žádné toxické látky.

Stříkanou PUR pěnu EXY 09 poznáte podle charakteristického oranžového zabarvení.

Izolační pěna EXY 09 se aplikuje s použitím speciálního technologického zařízení nástřikem dvousložkové kapaliny, která po nanesení na stavební konstrukci zvětšuje svůj objem 150-násobně během několika sekund, čímž 100% vyplní a utěsní všechna místa.

Pěnová izolace EXY 09 výborně přilne k jakékoliv stavební konstrukci, trvale zůstává pružná, vrstva izolace se nesnižuje a je objemově stává po celou dobu životnosti budovy.

Po aplikaci je stříkaná izolace zdravotně nezávadná a neuvolňují se z ní žádné toxické látky.

SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

NASÁKAVOST STŘÍKANÝCH IZOLAČNÍCH PĚN S OTEVŘENOU STRUKTUROU BUNĚK

Stříkaná izolace aplikovaná v Praze

Všechny stříkané pěny s otevřenou strukturou buněk absorbují vodu. V rámci nasákavosti není důležité, jak rychle a kolik vody absorbuje, ale jak rychle voda opouští izolaci – jak rychle dokáže vyschnout.

Existují pěny, které mají zpomalenou nasákavost, to má ale vliv na vyschnutí pěny jako takové v případě, že se do ní vlhkost, respektive voda, nějakým způsobem dostane. Problém může nastat například, pokud na střeše vznikne trhlina, o které majitel domu neví. Nenasákavá pěna, respektive pěna se zpomalenou nasákavostí do sebe sice nabere vlhkost pomaleji, ale ve chvíli, kdy se do ní dostane, velice pomalu vysychá.

Pokud pak nenasákavá pěna nemá dlouhodobě podmínky k vyschnutí, pak v extrémních případech dojde k jejímu neizolování, drolení a ztrátě přilnavosti k podkladu. Pěna EXY 09 je navržena tak, aby v případě, že trhlina na střeše (paropropustné fólii) vznikne, vodu pouze neabsorbovala, ale co nejrychleji ji ze sebe pustila. Vlhkost pak vyvětrá přes paropropustnou fólii větrací mezerou pryč z konstrukce.

Hodnocení možnosti styku s vodou, vlhkostí, je zcela určující při výběru ideálního izolačního materiálu.

Zdokonalujeme naše produkty – máme nejlepší parametry izolační pěny na trhu! Unikátní hodnoty v oblasti absorbce dle normy ČSN EN ISO 29767 – 0,682 (KG.M2) a faktoru difuzního odporu (parapropustnost vodních par).

MOŽNOSTI PĚN S OTEVŘENOU STRUKTUROU BUNĚK

Klasickým zástupcem měkké pěny v naší nabídce je pěna EXY 09. Je vyráběna s důrazem na kvalitu, ty nejlepší vlastnosti reakce při nástřiku a spolehlivých vlastností tepelné izolace. Je to nesčetněkrát ověřený materiál chválený zákazníky ze všech stran.

Kompromisem mezi kvalitou a cenou je stříkaná PUR pěna EXY 08. Ta je vyráběna se snahou vytvořit produkt, který bude co nejméně finančně náročný, ale stále se bude jednat o kvalitní produkt se všemi výhodami PUR materiálů.

Svou funkci tepelné izolace nicméně plní skvěle a stále se jedná o kvalitní alternativu k ostatním způsobům zateplení.

Pro místa, kde jsou nároky na zateplení opravdu výjimečné a je potřeba dosáhnout co nejlepšího zateplení při zachování co nejnižší vrstvy izolace, doporučujeme pěnu EXY 09 Plus+.

Ta si stále zachovává otevřenou strukturu buněk, ale se součinitelem tepelné vodivosti λ – 0,033 W/M.K se jedná o špičkový produkt, se kterým se může na našem trhu rovnat pouze pár konkurentů. Vhodná je například jako izolace částečně pohledových krokví bez nadkrokevní izolace, kde prostoru pro izolaci bývá minimum a je potřeba dosáhnout takové izolace, aby nedocházelo ke kondenzaci vodních par.

Kvalitní zateplení podkrovních prostorů je zásadní nejenom v zimě při úniku tepla zevnitř ven, ale v poslední době stále více i v létě, kdy špatně provedená izolace může podkroví přeměnit v horkém létě v neobyvatelné peklo.

Proto investice do izolace je téma, které by měla každá rodina při rekonstrukci či stavbě nového rodinného domu zvážit, protože kvalitní izolace dokáže výrazně zvýšit životní komfort nejen v zimě, ale hlavně v létě.

Nechte si poradit od profesionálů a kontaktujte nás pro nezávaznou cenovou nabídku.

KONZULTACE ZDARMA

Kontaktujte nás a sjednejte si návštěvu technikem, který by se mohl na místo realizace podívat, probral s vámi možnosti pěn, parametry, které od izolace očekáváte a samozřejmě s vámi prošel stavbu a předem vám vysvětlil co by bylo v případě vašeho zájmu o aplikaci potřeba před nástřikem připravit. Návštěva technika je zdarma a cenová nabídka je nezávazná. 

+420 737 317 529

j.hruska@strikana-penova-izolace.cz

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. 

Ochrana osobních údajů a cookies